Organum' 2004

    Програма    Артисти    Спонсори  

Organum Homepage

оновлено 10/03/04

Оrganum'2004 - одинадцятий міжнародний фестиваль камерної музики

Із 1993 р. в м. Суми об’єднанням громадян "Органум" проведено 21 міжнародний фестиваль органної, камерної та джазової музики Organum, Bach-fest, Jazz-fest та Міжнародний фестиваль камерної музики в м.Шостка (жовтень 1994 р.; із 2001 року цей фестиваль продовжив щорічне своє існування під назвою "Поліська рапсодія"). У всіх цих фестивалях виступали артисти із 19-ти країн світу: України, Австрії, Білорусі, Голландії, Італії, Канади, Латвії, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, ФРН, Швеції, Швейцарії, США, Японії.
Під час фестивалів проведено 13 виставок художників, скульпторів, фотографів, архітекторів України, Франції, Голландії:
1. Художники групи "АРТ’С" (малярство)
2. Богдан Люклян (скульптура)
3. Іван Волчек (малярство)
4. Фотоклуб "Імпульс"
5. Олег Прокопчук (скульптура)
6. Людмила Гордієнко (акварель, графіка)
7. Архітектура Тулузи (фото)
8. Незвичайний Париж (фото)
9. Євген Павлов (малярство)
10. Валерій Шевченко (малярство)
11. Фред Беттенхауссен (клавесини)
12. Василь Пилип’юк (фото)
13. Григорій Нарбут (графіка)

Перші п’ять фестивалів мали основну підтримку від мецената – сумського підприємця Анатолія Дяченка. З 1995-го по 2000 рік постійним партнером наших проектів та генеральним спонсором був Міжнародний фонд "Відродження" (шість грантів, на загальну суму 50 000 USD). У 1996 р. ми отримали фінансову підтримку у еквіваленті 6000 у.о. від облдержадміністрації; у квітні 2001 р. – еквівалент 2000 у.о. від Міністерства культури України. Останні роки – незначні кошти від обласної ради та інших джерел для підтримки існування фестивалів. Незважаючи на нестатки, десятирічна традиція проведення міжнародних музичних свят у нашому місті на сьогодні є винятковою у подібних обласних центрах України і сприяє зростанню престижу нашої області в Україні та в інших державах.
11 років нашої діяльності, 21-й фестиваль, організованим та проведеним об'єднанням громадян "Органум" у Сумській області. Цьогорічний Organum’2004 (22–31 березня) – одинадцятий. До участі у ньому запрошені артисти з України та Польщі.

      Недержавні мистецькі організації України об'єднались у загальноукраїнську громадську організацію -- "Український мистецький форум" -- для координації своєї діяльності проти варваризації національної культури. Наш фестиваль вплітається у вінок мистецьких та культурних подій сучасної України (див.в Інтернеті за адресою: www.artforum.kiev.ua).

Останнім часом ми спостерігаємо деяке зростання уваги до наших фестивалів від державних та громадських структур, від крупних підприємств. Так, наприклад, концерн "Укрросметал" запропонував співпрацю та участь у різних проектах нашої організації. Цьогорічний Organum відбувається за підтримки концерну.
У зв’язку із цими напрацюваннями цього року ми здобули стратегічних партнерів наших проектів - Обласну раду народних депутатів та мерію м. Суми, що дозволяє ефективніше проводити організаційну роботу, пов’язану із завчасним запрошенням артистів з інших країн за рік-півтора до події.

На вересень плануються 8 концертів вже дев'ятого Міжнародного фестивалю музики Й.С.Баха Bach-fest’04, який є унікальним на усьому постсоціалістичному просторі (виключаючи колишню НДР). Ми запросили провідних виконавців музики Баха та епохи Бароко з України, Польщі, США, Німеччини, Австрії.

ЗАМОВЛЕННЯ КВИТКІВ: 32-94-63, з 19:00 до 22:00

тЕКФЙОЗ@Mail.ru