Organum' 2003

    Програма    Артисти    Спонсори  

Organum Homepage

оновлено 03/04/03

Оrganum'2003 - десятий міжнародний фестиваль камерної музики

Із 1993 р. в м. Суми об’єднанням громадян "Органум" проведено 19 міжнародних фестивалів органної, камерної та джазової музики Organum, Bach-fest, Jazz-fest та Міжнародний фестиваль камерної музики в м.Шостка (жовтень 1994 р.; із 2001 року цей фестиваль продовжив щорічне своє існування під назвою "Поліська рапсодія"). У всіх цих фестивалях виступали артисти із 19-ти країн світу: України, Австрії, Білорусі, Голландії, Італії, Канади, Латвії, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, ФРН, Швеції, Швейцарії, США, Японії. Музиканти рознесли добру славу про наше місто та Україну.
Під час фестивалів проведено 13 виставок художників, скульпторів, фотографів, архітекторів України, Франції, Голландії:
1. Художники групи "АРТ’С" (малярство)
2. Богдан Люклян (скульптура)
3. Іван Волчек (малярство)
4. Фотоклуб "Імпульс"
5. Олег Прокопчук (скульптура)
6. Людмила Гордієнко (акварель, графіка)
7. Архітектура Тулузи (фото)
8. Незвичайний Париж (фото)
9. Євген Павлов (малярство)
10. Валерій Шевченко (малярство)
11. Фред Беттенхауссен (клавесини)
12. Василь Пилип’юк (фото)
13. Григорій Нарбут (графіка)

Перші п’ять фестивалів мали основну підтримку від мецената – сумського підприємця Анатолія Дяченка. З 1995-го по 2000 рік постійним партнером наших проектів та генеральним спонсором був Міжнародний фонд "Відродження" (шість грантів, на загальну суму 50 000 USD). У 1996 р. ми отримали фінансову підтримку у еквіваленті 6000 у.о. від облдержадміністрації; у квітні 2001 р. – еквівалент 2000 у.о. від Міністерства культури України. Останні роки – незначні кошти від обласної ради та інших джерел для підтримки існування фестивалів. Незважаючи на нестатки, десятирічна традиція проведення міжнародних музичних свят у нашому місті на сьогодні є винятковою у подібних обласних центрах України і сприяє зростанню престижу нашої області в Україні та в інших державах.
10 років нашої діяльності ознаменується 20-м фестивалем, організованим та проведеним об'єднанням громадян "Органум" у Сумській області. Цьогорічний Organum’2003 (2–13 квітня) також ювілейний – десятий (своєрідний потрійний ювілей!!!). До участі у ньому запрошені провідні українські музиканти, артисти з Росії та Угорщини.

      Нещодавно недержавні мистецькі організації України об'єднались у загальноукраїнську громадську організацію -- "Український мистецький форум" -- для координації своєї діяльності проти варваризації національної культури. Тож наш ювілейний фестиваль вплітається квіткою у багатобарвний вінок мистецьких та культурних подій сучасної України (див.в Інтернеті за адресою: www.artforum.kiev.ua).

Останнім часом ми спостерігаємо деяке зростання уваги до наших фестивалів від державних та громадських структур, від крупних підприємств. Так, наприклад, концерн "Укрросметал" запропонував співпрацю та участь у різних проектах нашої організації. Цьогорічний Organum відбувається за фінансової підтримки та із використанням ресурсів концерну.
У зв’язку із цими напрацюваннями ми сподіваємось все ж таки здобути стратегічного партнера наших проектів, що дозволило б ефективніше проводити організаційну роботу, пов’язану із завчасним запрошенням артистів з інших країн за рік-півтора до події.

На жовтень плануються 8-10 концертів вже восьмого Міжнародного фестивалю музики Й.С.Баха Bach-fest’03, який є унікальним на усьому постсоціалістичному просторі (виключаючи колишню НДР). Ми хотіли б мати можливість запросити провідних виконавців музики Баха та епохи Бароко з України, Данії, Італії, Росії, Франції, Японії.

ЗАМОВЛЕННЯ КВИТКІВ: 32-94-63, з 19:00 до 22:00

тЕКФЙОЗ@Mail.ru